Jūsų kompiuteris gali būti vienas iš daugelio milijonų užkrėstų kenkėjiškomis programomis. Ir Jūs to galite net nežinoti! Kai šnipinėjimo ar kitoki pobūdžio kenkėjiška programa yra Jūsų kompiuteryje, ji itin stipriai sulėtina kompiuterio darbą, interneto spartą, atsiranda daug neaiškios paskirties erzinančių iššokančių langų. Jeigu tokie ar panašūs simptomai kamuoja Jūsų kompiuterį, yra didele tikimybė, kad jis jau yra užkrėstas kenkėjiškomis programomis. Nenaikinamos jos gali ne tik stipriai sugadinti Jūsų kompiuterį ar jame esančius duomenis, tačiau ir pavogti itin svarbius, prisijungimo prie įvairių interneto svetainių, slaptažodžius ar net sąskaitos numerius, saugos kodus ir pan.

Išankstinė apsauga nuo šnipinėjimo programų yra būtina norint išlaikyti savo duomenis saugius. Internete yra įvairių nemokamų programų, kurios padės apsisaugoti nuo šnipinėjimo ar kenkėjiškų programų. Tačiau nemokamų antivirusinių programų žinomų virusų duomenų bazė yra daug mažesnė, negu mokamų programų, duomenų bazės yra atnaujinamos ne taip sparčiai bei virusų paieškos mechanizmas veikia ne taip efektyviai, kaip mokamų antivirusinių programų. Nesvarbu kokią, mokamą ar nemokamą, antivirusinę programą įsirašysite, būtinai įsitikinkite, kad programa automatiškai atsisiunčia atnaujinimus. Atlikti kompiuterio patikrą rekomenduojama kartą du per ketvirtį metų.

Keletas patarimų, kaip apsisaugoti nuo šnipinėjimo ar kenkėjiškų programų:

  • Saugokitės nežinomų laiškų iš nepažystamų šaltinių, jokiais būdais nespauskite ant juose esančių nuorodų ir nesisiųskite jokių prisegtų failų į savo kompiuterį. Tai gali užkrėsti Jūsų kompiuterį!
  • Laikykitės atokiau nuo nežinomų, įtartinų ar blogos reputacijos tinklalapių – jie yra įsibrovėlių rojus.
  • Visada kompiuteryje turėkite aktyviai veikiančią ugniasienę. Ji apsaugo Jūsų kompiuterį nuo nepageidaujamos ar net kensmingos informacijos, kuri dideliais kiekiais keliauja inteneto tinkluose.
Šeši žingsniai kaip apsaugoti savo duomenisKai prarandame informaciją, ar dėl sistemos, jos komponentų, gedimo ar dėl įsibrovėlių darbo, pasijaučiame, lyg būtume praradę dalelytę savo gyvenimo. Todėl duomenų sauga yra vienas svarbiausių dalykų naudojant kompiuterį. Žemiau išvardintos taisyklės padės Jums išlaikyti duomenis saugius nuo vidinių bei išorinių gedimų:

  • Prieš pradėdami naudotis nauju kompiuteriu, iš karto įsidiekite antivirusinę programą. Ji yra būtina apsaugoti Jūsų duomenis.
  • Virusai bei šnipinėjimo programos patekę į Jūsų kompiuterį netik ženkliai sulėtina jo darbą, bet ir kėsinasi sugadinti ar užteršti Jūsų duomenis.
  • Naudokite ugniasienę. Ji užblokuoja pavojingas programas, virusus ar šnipinėjimo programas, joms prieš patenkant į Jūsų kompiuterį.
  • Saugokitės nežinomų laiškų iš nepažystamų šaltinių. Neatidarinėkite laiškų su prisegtais priedais, jeigu nežinote, kas yra siuntėjas.
  • Laikykitės atokiau nuo nežinomų, įtartinų ar blogos reputacijos tinklalapių – jie yra įsibrovėlių rojus.
  • Reguliariai atnaujinkite savo operacinę sistemą, antivirusinę programą.
  • Reguliariai darykite svarbiausių duomenų kopijas. Kopijų laikymas atskirose laikmenose užtikrins svarbių duomenų saugumą.