Kol kompiuteris veikia puikiai, Jūs nesusimąstote apie savo duomenų saugumą ar svarbumą. Tačiau kai netikėtai sugenda kompiuteris ar, dar blogiau, kompiuterio kietasis diskas, tik tada suprantate kokią didelę reikšmę Jūsų gyvenime sudaro darbo dokumentai, mėgstama muzika ar įsimintiniausių gyvenimo akimirkų nuotraukos. Laimei, galima viso to išvengti – laikyti svarbiausius duomenis įvairiose duomenų saugojimo laikmenose. Reguliarus atsarginių duomenų saugojimas užtikrina, kad asmeniniai dokumentai, nuotraukos ir kiti svarbūs duomenys yra saugūs sistemos gedimo metu. Pasinaudokite mūsų patarimais, kad nereikėtų jaudintis dėl savo duomenų saugumo.

Duomenų saugojimas namuose
Perkelkite norimus duomenis į kitas duomenų laikmenas, tokias kaip CD/DVD, išorinis kietasis diskas ar USB atmintinė. Tiems kas mėgsta daryti ypač svarbių duomenų kopijų kopijas, tai suteikia galimybę laikyti duomenų kopijas skirtingose vietose.


Privalumai
Duomenų atsarginių kopijų darymas bei jų atstatymas yra greitai atliekami. Kopijos gali buti laikomos skirtingose vietose.


Trūkumai
Duomenų laikmenų kaina gali būti itin didelė. Nors laikmenos ir neužima daug vietos Jūsų namuose, tačiau labai jautrios gedimams.

 

Duomenų saugojimas nuotoliniuose serveriuose
Renkantis šį duomenų saugojimo metodą, būtina turėti interneto ryšį. Duomenų kopijos yra laikomos paslaugos teikėjų serveriuose, kurie pasiekiami tik interneto dėka. Šios duomenų kopijos gali būti pasiekiamos iš kiekvieno kompiuterio, turinčio interneto ryšį. Duomenys yra laikomi serveriuose su milžiniška apsauga, kurie pasiekiami tik pasinaudojus Jūsų sukurtu slaptažodžiu.


Privalumai
Tai yra saugiausias atsarginių duomenų kaupimo metodas. Kopijos prieinamos iš bet kurios pasaulio vietos. Galima nustatyti automatinį duomenų kopijų išsaugojimą į serverį realiu laiku.


Trūkumai
Beveik visais atvejais reikalaujamas mėnesinis ar metinis paslaugos mokestis. Privalomas inteneto ryšys.

 

Nuo ko pradėti?
Sukataloguokite visus failus ir aplankus, kuriuos norite išsaugoti. Pirmiausia išrinkite tik svarbiausius duomenis. Asmeninių failų kopijas patartina daryti kartą per savaitę. Tuo tarpu verslo klasei rekomenduojama kopijas daryti kasdien. Naudokite duomenų kopijų darymo programinę įrangą, kad Jums nereikėtų visąlaik tuo rūpintis. Jos tai padarys automatiškai Jūsų nustatytu metu. Atlikę duomenų kopiją bei išsaugoję ją kitoje laikmenoje, įkelkite ją atgal į savo kompiuterį, kad įsitikintumėte, jog duomenų kopija yra teisinga.
Jeigu Jums reikia pagalbos pasisprendžiant kurį duomenų saugojimo metodą pasirinkti, skambinkit IT PARTNER specialistams ir mes Jums padėsim išsirinkti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį duomenų saugojimo būdą.