Turėti interneto namų tinklą yra labai efektyvu bei patogu, tačiau daugybė laidų bei kabelių gali jus išvest iš kantrybės. Todėl IT PARTNER specialistai Jums rekomenduoja namuose įsidiegti bevielio interneto tinklą, kurio įdiegimas yra paprastas ir ekonomiškas.


Tam, kad susikurti bevielį tinklą Jums reikia turėti bent plačiajuostį interneto ryšį, bevielio ryšio maršrutizatorių, kuris transliuoja greitą interneto prieigą Jūsų namuose ar biure bei bevielio tinklo adapterį kiekvienam kompiuteriui, kad jis galėtų priimti maršrutizatoriaus skleidžiamą signalą. Nepamirškite, kad dauguma nešiojamųjų kompiuterių jau turi savyje integruotą bevielio tinklo adapterį, tad tokiam kompiuteriui papildomo įrenginio pirkti nereikia.


Žingsnis po žingsnio:

  • Įdiekite kiekvieno bevielio tinklo adapterio tvarkykles į kiekvieną iš kompiuterių, kurį norite prijungti prie bevielio tinklo.
  • Prie bevielio ryšio maršrutizatoriaus prijunkite Jūsų interneto prieigos laidą
  • Įjunkite maršrutizatorių ir luktelkite, kol jo diagnostinės lemputės taps stabilios.
  • Kad patikrintumėte ar kompiuteris priima maršrutizatoriaus skleidžiamą signalą, interneto naršyklėje įveskite numatytąjį Jūsų maršrutizatoriaus IP adresą. Jis visada yra pateikiamas dokumentacijoje. Jeigu viską atlikote teisingai, turėtumėte ekrane pamatyti prisijungimo prie maršrutizatoriaus ekraną
  • Pasinaudodami dokumentacija, prisijungiame prie maršrutizatoriaus, įvedame bevielio tinklo vardą (SSID) bei slaptažodį. Jie mums bus reikalingi identifikuojant reikiamą tinklą bei prie jo jungiantis.
  • Savo asmeniniame kompiuteryje, pasinaudodami bevielio tinklo adapteriu, surandame savo tinklą bei įvedame slaptažodį. Jeigu viskas buvo sureguliuota tvarkingai, Jūs turėtumėte pamatyti, sėkmingą prisijungimą prie interneto patvirtinantį, pranešimą.

Ka reikia žinoti apie bevielio tinklo saugumą?


SSID
Visi bevielio ryšio įrenginiai turi savo unikalų tinklo pavadinimą bei slaptažodį, kuriuos galima keisti pagal savo poreikius. IT PARTNER rekomenduoja slaptažodžiui naudoti ne trumpesnę negu 8 įvairių simbolių kombinaciją
WEP Security
Bevielio tinklo saugos protokolas, sukurtas apsaugoti informaciją, kaip ir laidiniuose tinkluose. Wep užšifruoja informaciją, peduodamą radijo bangomis.
WPA
Bevielio tinklo saugos protokolas sukurtas stipresniam informacijos užšifravimui bei vartotojo autentifikavimui. WPA protokolas yra naujesnis bei saugesnis nei WEP.