Trumpų ir paprastų slaptažodžių naudojimas gali būti pražūtingas. To paties slaptažodžio naudojimas daugelyje prisijungimų taip pat yra nedovanotina klaida. Asmenys, naudojantys prieš tai paminėtais slaptažodžių būdais rizikuoja prarasti ne tik savo tapatybę viename ar net keliuose internetiniuose puslapiuose, tačiau rizikuoja ir savo finansais. Kad padidintumėte savo slaptažodžio saugumą, IT PARTNER rekomenduoja naudoti raidžių, skaičių bei simbolių kombinacijas.
Žinoma, kai kuriate slaptažodžius, Jūs privalote juos atsiminti. Nepaisant to, didžiausias rūpestis turėtų būti Jūsų informacijos saugumas ir privatumas internetinėje erdvėje. Kai kurios internetinės sveitainės turi reikalavimus dėl slaptažodžio simbolių kiekio ar jų pobūdžio.
IT PARTNER specialistai rekomenduoja šias gaires, kurios Jums padės susikurti saugesnius slaptažodžius:

 • Panaudokite bent vieną didžiąją raidę;
 • Panaudokite bent vieną mažąją raidę;
 • Panaudokite skaičių;
 • Panaudokite bent vieną iš šių simbolių: ' ! @ $ % ^ & * ( ) - _ = + [ ] ; : ' " , < . > / ?
 • Naudokite ne mažiau šešių simbolių;
 • Nenaudokite pasikartojančių raidžių;
 • Nenaudokite tarpų;
 • Nenaudokite įprastų žodžių – net parašytų atvirkščiai;
 • Nenaudokite savo, artimųjų, draugų ar naminių gyvūnėlių vardų;
 • Nenaudokite asmeninių skaičių, tokių kaip Jūsų vairuotojo pažymėjimo, asmens kodo, telefono ar gimimo datos;
 • Patartina naudoti 8 simbolių arba ilgesnį slaptažodį;
 • Patartina keisti slaptažodžius ne rečiau kaip kas ketvirtį metų. Jeigu Jums būtina juos užsirašyti, laikykite tai ypač saugioje, tik Jums žinomoje, vietoje;
 • Keli saugių slaptažodžių pavyzdžiai: K4rt0na$, Sv31kas! ir pan.

Susikurkite asmeninį slaptažodžio algoritmą
Taip, Jūs perskaitėte teisingai, tačiau tai skamba kur kas baisiau, nei yra iš tikro. Dauguma žmonių naudoja tą patį slaptažodį daugelyje internetinių svetainių. Tai yra kur kas blogiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu internetinis nusikaltėlis įsilaužia bent į vieną Jūsų asmeninę interneto anketą, jis gali tai padaryti ir į visas kitas, kuriose yra naudojamas tas pats slaptažodis. Taip Jūs galite prarasti prisijungimą ne tik prie asmeninės pašto dėžutės, tačiau ir internetinės bankinikystės ar kt. Žinoma, joks įprastas žmogus neprisimins visų 8 įvairių simbolių slaptažodžių daugelyje svetainių. Šiai problemai spręsti mes ir siūlome susikurti savo asmeninį slaptažodžio generavimo algoritmą.
Algoritmas yra taisyklių junginys, kuris taikomas tuo pačiu būdu kiekvienai inteneto svetainei, tačiau išgauna skirtingus slaptažodžius. Pateiksime pavyzdį:
Pavyzdžiui sukursime algoritmą, kuriame naudosime savo masinos markę, pvz. Audi, su keliais ypatingais simboliais, pvz. @udi, parinksime pirmą ir trečią raides iš internetinės svetainės adreso didžiosiomis raidėmis, pvz. www.delfi.lt = DL, bei mėgstamą skaičių, pvz. 007. Susumavę gaunam, kad prisijungimo slaptažodis prie www.delfi.lt yra @udiDL007. Keletas kitų pavyzdžių: www.paypal.com = @udiPY007, www.skelbimai.lt = @udiSE007 ir tt.
Kiekvienas interneto varotojas gali susikurti algoritmą pagal savo taisykles. Tai buvo tiek vienas iš galimų variantų. Naudodami šias taisykles Jūs galite susikurti stiprius bei saugius slaptažodžius kiekvienai interneto svetainei, o svarbiausia, Jums nereikės prisiminti kiekvieno iš jų atskirai. Belieka prisiminti savo slaptažodžių generavimo algoritmą.